| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Treslag: | Eik |
| Overflatebehandling: | 8 ganger Ultramat lakk |
| Tykkelse: | 13,5 mm |
| Bredde: | 145 mm |
| Lengde: | 580 mm |
| Konstruksjon garanti: | Privat 30 år - Næringsliv 5 år |
| Fas: | Ja, 4 sider |
| Klikk system: | Clic&Go - svømmed uten bruk av lim |
| Gulvvarme: | Ja |
| Sortering: | Accent |
| Pakke innhold: | 1,01 m2. |
| Andet: | Svanemerket og PEFC-sertifisert. |
| Varenummer: | 18 146006 (1194) |
| Viktig: | Bestiller du en vareprøve skal du være oppmerksom på at du kun mottar et lite utsnitt av gulvet som gir deg mulighet til å se gulvets utseende og bedømme kvaliteten. Du mottar ikke et helt gulvbrett. Du kan maksimalt bestille 3 prøver av samme vare. Bestiller du flere vil du kun få tilsendt (og betale for) 3 prøver. |
| DB nummer | 2484733 |
Beskrivelse
Charlottenlund Eik Accent Natur fra Timberman er et klassisk sildebensgulv i eik med et levende og karakterfullt uttrykk. Den vakre accentsorteringen gir gulvet ekstra spill og variasjon med både lyse og mørke nyanser. Kombinasjonen av det tradisjonelle sildebensmønsteret og det varme eiketræslooket skaper et elegant gulv som passer naturlig inn i både moderne og mer klassiske hjem.
De børstede stavene fremhever eikens vakre åretegninger, mens den ultramatte naturlakken gir et rolig og naturlig uttrykk. Den slitesterke overflaten beskytter gulvet mot riper og daglig slitasje.
Charlottenlund er utstyrt med Easy To Clean-overflatebehandling, som gjør den daglige rengjøringen lettere, mens Edge Protection hjelper med å beskytte kantene mot mørke endestøt og vanlig bruk. Den 4-sidede fasen fremhever hver enkelt stav og gir ekstra dybde til sildebensmønsteret.
Gulvet monteres raskt og enkelt med Clic&Go klikkesystemet. Dessuten er gulvet godkjent for gulvvarme, og er både Svanemerket og PEFC-sertifisert.
