| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Treslag: | Eik |
| Overflatebehandling: | 8 ganger Ultramat lakk |
| Tykkelse: | 13,5 mm |
| Bredde: | 145 mm |
| Lengde: | 580 mm |
| Konstruksjon garanti: | Privat 30 år - Næring 5 år |
| Fas: | Ja, 4 sider |
| Klikk system: | Clic&Go - svømmende uten bruk av lim |
| Gulvvarme: | Ja |
| Sortering: | Accent |
| Pakke innhold: | 1,01 m2. |
| Andet: | Svanemerket og PEFC-sertifisert. |
| Varenummer: | 18 146007 (1196) |
| Viktig: | Bestiller du en vareprøve skal du være oppmerksom på at du kun mottar et lite utsnitt av gulvet, som gir deg mulighet til å se gulvets utseende og bedømme kvaliteten. Du mottar ikke et helt gulvbrett. Du kan maksimalt bestille 3 prøver av samme vare. Bestiller du flere vil du kun få tilsendt (og betale for) 3 prøver. |
| DB nummer | 2484735 |
Beskrivelse
Charlottenlund Eik Accent Caramel fra Timberman er et karakterfylt sildebensgulv i eik med varme karamellfargede nyanser og et levende uttrykk. Den vakre accentsorteringen skaper variasjon mellom stavene med både lyse og mørkere toner, som gir gulvet masse dybde og personlighet. Det klassiske sildebensmønsteret kombinert med de varme tretonene tilfører rommet en eksklusiv og innbydende atmosfære.
De børstede stavene fremhever eikens flotte årtegninger og gir overflaten en levende struktur. Gulvet er behandlet med 8 lag ultramat lakk i glansgrad 5, som beskytter gulvet mot daglig bruk.
Charlottenlund Eik Accent Caramel er utstyrt med Easy To Clean-overflatebehandling, som gjør rengjøringen lettere i hverdagen. Samtidig hjelper Edge Protection med å beskytte gulvets kanter mot mørke endestøt. Den 4-sidede fasen markerer hver stav elegant og fremhever sildebensmønsterets klassiske uttrykk.
Gulvet monteres enkelt med Timbermans Clic&Go klikksystem som flytende gulv og er dessuten godkjent for gulvvarme. I tillegg er gulvet både Svanemerket og PEFC-sertifisert.
